top of page

HAKKIMIZDA

EKOKIDS Anaokulu, Bahçeşehir Yamaç Villalarında bulunmaktadır. İki dönüm arazi üzerine kurulu olan okulumuz yaklaşık 800 m2 kapalı alan ve 1800 m2 bahçe alanına sahiptir. Öğrenme alanları kapalı ve açık olmak üzere iki kategoriye ayrılarak şekillendirilmiş ve doğa ile bütünleşmiş bir okuldur.

Kapalı Alan

 

6 Sınıf 

​Kütüphane

Yabancı Diller Atölyesi 

Ekolojik Gözlemevi ve Laboratuvar 

Eko Mutfak 

Kids Gym Alanı 

Modern Dans ve Ritm Stüdyosu 

Geri Dönüşüm ve Sanat Atolyesi 

Sağlık Odası

Açık Alan

 

Tarım Alanı

Mini Çiftlik 

Eko Park 

Oyun Parkı 

Kum Havuzu 

Fruit Garden

Yüzme Havuzu

Mısyon-Vizyon

MİSYONUMUZ

 

Ekokids Anaokulu, “oynamak için öğrenmek, öğrenmek için oynamak” prensibi ile yola çıkarak, keşfeden, sorgulayan, kendine özgü ve özgür düşünen mutlu bireyler yetiştirir. Ekokids öğrencisi kendine güvenen, meraklı, sosyal, özdenetimli ve yaratıcı ruhu ile geleceğe değer katar.

VİZYONUMUZ

 

Ekokids Anaokulu, çocukların sağlıklı, mutlu ve güvende oldukları, düşüncelerini özgürce ifade edebildiği, doğa ile uyum içinde yaşayan bireyler yetiştirmeyi ilke edinmiştir.

NEDEN EKOKIDS

  • Ekokids, çocukların bilişsel gelişimde büyük rol oynayan “Orman Okulu“ “Oyun temelli yaklaşımı” benimser.

  • Ekokids’de her çocuk özeldir ve birer ayrı bireydir.

  • Eğitim programı “Her çocuk farklı öğrenir” prensibi ile oluşturulmuştur.

  • Ekokids’de İngilizce ve Almanca gibi farklı dil seçenekleri bulunmaktadır.

  • Öğrenme alanları ve merkezleri indoor/outdoor (kapalı /açık alan) olmak üzere iki kategoriye ayrılır, birbirini izleyen zincir etkinlikler uzman eğitimciler tarafından bu alanlarda amaca uygun sürdürülür.

  • Ekokids açık alan eğitiminde öğrencilerin potansiyelini en üst seviyeye çıkardığı ve bütünsel gelişimi desteklediği için “ORMAN OKULU” eğitim modelini benimser.

  • Ekokids’de sürdürülen eğitim programında kapalı ve açık mekanlar rotasyon halinde kullanılır, böylece çocuklar gün boyu sınıf içersinde kalmayıp özgür ve rahat hareket ederler.

  • “Öğretmen Eğitimleri” süreklilik göstererek, eğitim programımızı destekler ve zenginleştirir.

  • Veli iletişimi devamlı ve önemlidir. “Veli Seminerleri”, Ekokids öğrencisinin bütünsel gelişimini desteklemek adına okulumuzda uzman psikolog ve eğitimciler tarafından verilmektedir.

  • Ekokids öğrencisi sağlıklı, güvende ve mutludur. 

Neden EKOKIDS

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK BİRİMİ

Ekokids Anaokulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberli Birimi, her çocuğun gelişimsel özelliklerini tanıyarak bireysel olarak takip ederek bilgi paylaşımında bulunmayı amaçlamaktadır.

 

Oryantasyon Çalışmaları:

 

Okulumuza yeni başlayan öğrencilere yönelik yapılan, bireysel çalışmalardır. Bu çalışmalarda öğrencinin okula adapte sürecinin sağlıklı ve hızlı bir biçimde gerçekleştirilmesi amaçlanır.

 

Bireysel Ve İç Mekan Grup Gözlemleri:

 

Her yaş düzeyinde yapılan grup ve bireysel gözlemlerin amacı öğrencilerimizi grup içerisinde ve ayrıca bireysel farklılıkları anlamaya yönelik çalışmalar yapılır. Öğrencilerimiz için duygusal ve sosyal alanlardaki sorunları belirlemeye yönelik bir çalışmadır.

 

Kayıt Öncesi Görüşmeleri:

 

Aday öğrencilerimizin gelişimlerini ve davranışlarını değerlendirmek ve gruba uygunluğunu saptamak amacıyla yapılan “Tanıma çalışmaları”dır. Bireysel Çalışmalar: Gerekli görülen öğrencilerle küçük kas gelişimi, algı, dikkat alanlarında ve davranış bozukluğu gösteren çocuklarla yapılan çalışmalardır.

 

Dış Mekan Öğrenme Alanları Gözlemleri:

 

Erik Erikson derki “ Yaratıcılık çocuğun dehasında ve yerin ruhunda başlar” Çocuklar hareket etmek için yaratılmışlardır. Ve yapılandırılmamış açık hava oyunları onlar için aslında bir çeşit “değişimin düğmesidir. Doğada ve dışarıda yapılan oyunlar sadece günü parçalara ayırmaya yaramakla kalmaz, aynı zamanda çocukların bastırılmış enerjilerini ve duygularını dışa vurmalarını ve sınıfta öğretilenleri zihin-beden bağlantısının geliştiği bir oyun ortamında uygulamalarını sağlar.

 

Bu amaçla birden fazla duyunun etkin olduğu dış mekan deneyimlerini gözlemler. Problem çözme becerisi,dil gelişimi risk yönetimi ve bağımsız öğrenme becerilerini destekleyici çalışmalar yapar.

Rehberlik Anlayışımız
Yönetim Kadromuz

PSİKOLOĞUMUZ KİMDİR

Tuğçe BARDAK

Kurucu

Level 3 Forest School Leader / Level 3 Orman Okulu Lider Eğitimci

UK QTS  / Birleşik Krallık Nitelikli Öğretmen Statüsü

MSc, BSc (Hons)

Tuğçe Tıraşoğlu Bardak Ingiltere Milli Egitim Bakanligi tarafından onaylanmis, Okul Öncesinden Üniversite’ye eğitim vermeye yetkin, nitelikli öğretmen statüsüne sahip bir eğitimcidir. 

 

Ilkögretim ve lise eğitimini Türkiye’de tamamladıktan sonra yüksek öğrenimine Ingiltere’de devam etmiştir. Lisans eğitimini “Ekonomi” alanında tamamladıktan sonra, Uluslararasi Elçilik Bursu ile Yüksek Lisansını “Matematik, Finans ve Risk Modellemesi” üzerine Londra’da yapmaya hak kazanmıştır.

Ardından Birleşik Krallık Devlet Fonu bursu ile Canterbury Christ Church Universitesi tarafindan sayılı kişinin seçildiği öğretmen yetiştirme programını tamamlamış ve Catholic School, Grammar School ve Foundation School gibi çeşitli okullarında görev almıştır. 12 senelik İngiltere deneyiminden sonra, Türkiye’ye hayalini kurduğu anaokulu projesini gerçekleştirmek üzere dönüş yapmıştır.

2015’de okulculuğun ilk adımlarını, çocukların hayatına dokunacak ve fark yaratacak bir proje ile, Bahçeşehir’de Ekokids Anaokulu’nu kurarak atmıştır. Bahçeşehir'de "outdoor preschool" yani “açık alanda eğitim veren anaokulu” olarak hayata geçen Ekokids Anaokulu, 2018 yılında Tuğçe Bardak’ın İngiltere’de “Level 3 Orman Okulu Lideri” statüsünü kazanmasıyla resmi olarak Orman Okulu (Forest School) ünvanını kazanmıştır. Okulumuz, İngiltere Orman Okulları Birliği tarafından da tanınan Orman Okulu statüsüne sahiptir.

Şu anda kurum içerisinde öğretmen eğitimlerini gerçekleştirmekte, çeşitli üniversitelerde ise konuşmacı olarak bulunmaktadır. Ayrıca, Tuğçe Bardak kurumun Forest School programını yönetmektedir. 

Tanıtım Videosu
bottom of page